Vše o kurzu

Pokud Vás zajímá jak u nás vše funguje a co Vás v rámci kurzu čeká, jste tu správně.

Jsou zde odpovědi na otázky, které nám klienti nejčastěji pokládají a co většinu budoucích řidičů zajímá.

Pokud jste se nedozvěděli, co Vás zajímalo, tak nás prosím kontaktujte telefonicky, e-mailem nebo můžete využít kontaktní formulář. Budeme se snažit odpovědět v co nejkratší době.Jak začít?

 • vyplněnou přihláškou, kterou můžete stáhnout v záložce "Dokumenty ke stažení" nebo kliknutím na odkaz přihláška (pokud nemáte možnost vytisknutí nebo si jenom nejste jistí s vyplněním, samozřejmě jsou formuláře u nás k dispozici a s vyplněním Vám rádi pomůžeme :)

 • potvrzeným lékařským posudkem od praktického lékaře, který není starší  3 měsíců. Formulář je na stažení v záložce "Dokumenty ke stažení" nebo stačí kliknou na odkaz posudek. (Cenu si každý lékař určuje sám obvykle se pohybuje v rozmezí 250 - 700,- Kč. Tiskopis posudku by měl mít lékař, za něj mu i budete platit, ale poslední dobou nám klienti čím dál častěji říkají, že tiskopis chtěl lékař od nich. Doporučujeme tedy si formulář vytisknout popř. vyzvednout u nás, aby jste předešli zbytečným komplikacím, další cestě a čekání u lékaře :( 

 • minimální zálohou 4 000,- Kč. Můžete zaplatit i celou částku najednou - volba je jen a jen na Vás. Na splátky u nás může platit každý, bez zbytečných komplikací (nedokládáte příjmy ani výpisy z účtu, nezjištujeme Vaši finanční situaci, trestní nebo finanční bezúhonnost). Stačí na první schůzce říct, že chcete kurz platit na splátky a nic víc. Výši a termíny dalších splátek si určujete podle svých možností. Důležité je, aby platby korespondovaly s odjetými jízdami a absolvovanou teorií.

Určitě si uvědomujeme, že se život může zkomplikovat a každý se může dostat do situace, kdy autoškola bude to poslední na co budete mít čas, náladu nebo finance. Pokud by se něco takového stalo, tak Vám určite vyjdeme maximálně vstříc a budeme se snažit Vám aspoň v tomhle ohledu trochu situaci ulehčit, nebo alespoň ještě víc nekomplikovat zbytečným naháněním a urgováním. Kurz můžete kdykoli a bez udání důvodu přerušit na dobu, kterou budete potřebovat. Až Vám to bude vyhovovat, tak stačí zavolat nebo napsat a pokračujete bez problémů dál. Jenom je nutné pamatovat na to, že na závěrečnou zkoušku musíte jít nejpozději do roka a půl ode dne přihlášení.


Výběr kurzu

Poslední co při přihlášení potřebujete je rozhodnutí jaký kurz Vám bude nejvíce vyhovovat.

Možnosti jsou následující :

 • STUDENT - Kurzu se mohou zůčastnit pouze studenti středních nebo vysokých škol, po předložení potvrzení o studiu. Zvýhodněné ceny tohoto kurzu u nás mohou využít i maminky na MD, protože chápeme, že při studiu i na mateřské je důležité šetřit každou korunu. Délka kurzu je obvykle 3 měsíce, dle časových možností.  

 • STANDARD - Tento kurz je vhodný pro všechny pracující i nepracující, kteří už mají po škole nebo děti, co 24hodinový dohled nepotřebují a nebo jen nechtějí. Délka kurzu je obvykle 3 měsíce, dle časových možností klientů.

 • EXPRES - Je pro všechny co potřebují řidičák co nejdříve. Důležitá je však vysoká časová flexibilita a pro klienta tato volba znamená, že ho kurz dost zaměstná! Musíte zvládnout kromě všech teoretických hodin a jízd ještě domácí přípravu v opravdu krátkém čase. Expresní kurz Vám zajištuje to, že po 1 měsíci za sebou máte všechny teorie i jízdy. Poté Vás přihlásíme na nejbližší termín závěrečných zkoušek, které nám přidělí MHMP. (Žádná autoškola si termíny zkoušek nediktuje, ale čekáme jako všechni ostatní na termín, který na nás vyjde.)

 • V.I.P. - Speciální nabídka pro ty, kteří nemají čas a možnosti docházet na jízdy a teorie v obvyklých termínech. Kurz proto probíhá zcela individálně a s klientem domlouváme nejen nejvhodnější termíny jízd, ale i teorií. Teorie probíhají bez přítomnosti dalších klientů, aby byl co největší prostor pro řešení problémů a dotazů, který V.I.P. klient bude mít. Jízdy lze začínat i končit na Vámi určeném místě (doma nebo třeba u práce v místech naší obvyklé působnosti). Důležitá je pouze rozumnost požadavků klienta a i když uděláme skoro vše proto, aby jsme Váš čas využili co nejefektněji, tak je důležitá vzájemná domluva. Dále máte přednostní právo na přidělení nejbližšího termínu zkoušky. V případě zájmu máte nárok na jednu teorii nad rámec učební osnovy (na probrání např. testových otázek) a jednu jízdu zdarma navíc. 

Pokud nevíte jak se rozhodnout, tak Vám rádi poradíme nejlepší variantu podle Vašich časových možností, finanční situace i požadavků.


Průběh kurzu


Po přihlášení do kurzu Vám vystavíme průkazku (Průkaz žadatele o řidičské oprávnění), do které se zaznamená celý průběh Vašeho kurzu tzn. všechny absolvované teoretické hodiny a jízdy. O celém kurzu máte po celou dobu perfektní přehled. Průkazku musíte mít na každé jízdě i teorii nejen kvůli potřebnému záznamu, ale budete jí potřebovat společně s Občanským průkazem i v případech silníčních kontrol Policií České republiky.


 • JÍZDY - Výcvikových lekcí (jízd) je 28 po 45ti minutách. Obvykle jezdíme po 2 lekcích, tedy hodině a půl. Kurz tak rychleji utíká a za jízdu toho stihnete více probrat a projet :). Nejezdíme pořád dokola stejné trasy, ale snažíme se zameřit na to co je nutné procvičit popř. to, co dělá klientovi problémy. Jízdy probíhají obvykle v okolí autoškoly (Praha 7, 8, 9) po domluvě je však možné si vyzkoušet trasu třeba z práce domů, či do školy a podobně. Pokud si budete chtít na konci kurzu cokoliv zopakovat nebo ještě procvičit (např. parkování, otáčení v křizovatce, jízdu ve vyšších rychlostech) - není problém, stačí říct. V případě, že byste se po absolvování základních 28 jízd necítili na závěrečnou zkoušku, samostatné fungování v provozu a nebo byste si chtěli jenom něco dopilovat tak není problém domluvit jakýkoli počet kondičních jízd :).

 • TEORIE - Sezení v lavici nebavilo snad nikdy nikoho už od základních škol. Uvědomujeme si, že se to ani v autoškole nezmění, avšak snažíme se Vám teorie alespoň trochu zpříjemnit pohodovým přístupem, dostatkem informací a hlavně dostatečným prostorem pro dotazy pokud by Vám cokoliv nebylo jasné :). Z tohoto důvou výuka probíhá pouze v menších skupinkách, aby jste se tolik nestyděli a byl čas na každého. Teoretická příprava Vám pomůže k tomu aby jste pochopili jak se chovat v jednotlivých situacích v provozu, jak je správně řešit a v neposlední řadě k absolvování první části závěrečné zkoušky (testům). Teorie probíhá jednou týdně vždy ve středu v 17:30 v pěti základních tématech Značky, Křižovatky, Pravidla silničního provozu (PSP), Nauka o konstrukci a údržbě vozidla (NKU), Zdravotní příprava (ZP). Během těchto hodin se dozvíte vše potřebné nejen k základnímu tématu vyplývajícího z názvu, ale i další důležité informace, které je nutné znát a v provozu dodržovat. Obvykle každá teorie trvá hodinu a půl až dvě a půl hodiny (záleží na probíraném tématu, počtu dozatů a pochopení dané látky :).


Závěrečné zkoušky


Po absolvování všech teorií a jízd, Vás přihlásíme k nejbližšímu možnému termínu zkoušek, který nám Magistrát hlavního města Prahy (MHMP) přidělí. Zkouška je rozdělana na dvě části (teoretická a praktická část), které probíhají obvykle s týdenním odstupem.

Na každou z částí zkoušky teoretické a praktické (testy a jízdy), máte 3 pokusy.

První zkouška a možnost 2x opravovat. V případě, že by se nepovedlo 3x úspěšně splnit zkoušku, tak se musí zopakovat ta část kurzu, která se na zkoušce nepovedla tzn. 3x neúspěšné testy a je nutné znovu absolvovat všechny teoretické hodiny, v případě třech neúspěchu u zkoušky z jízdy musíte odjezdit znovu všech 28 lekcí v autě. Poté co absolvujete celou část kurzu, která se 3x nepovedla na zkoušce tak máte další 3 pokusy na opravu.

OD PRVNÍ TEORETICKÉ ZKOUŠKY (TESTŮ) BĚŽÍ ROČNÍ ZÁKONNÁ LHŮTA, VE KTERÉ MUSÍ BÝT ÚSPĚŠNĚ SPLNĚNÁ I PRAKTICKÁ ČÁST (JÍZDA) (pokud byste úspěšně nedokončili obě části závěrečné zkoušky do 1 roku od data první zkoušky z testů, tak kurz propadá).


 • Prní část zkoušky, kterou musíte úspěšně zdolat je teoretická část přímo na učebně MHMP na Bohdalci (adresu a mapu jak se tam dostat najdete na konci této stránky společně s adresama dalších pracovišt MHMP kde můžete zaplatit 700,- Kč poplatek za zkoušku). Po domluvě Vás na zkoušku můžeme i odvézt případně zajistit i poplatek :). Před zkouškou předkládáte platné doklady (cizinci i potvrzení adresy pobytu) a uvedený doklad o zaplacení správního poplatku. Pokud u testů neuspějete, nemůžete jít na druhou část zkoušky, tedy praktickou část. Proto je dobré, si už od začátku kurzu postupně zkoušet testy na stránkách MDČR (etesty2.mdcr.cz). Testové otázky i odpovědi jsou úplně stejné jako budou na zkouškách tak se můžete naprosto perfektně připravit.

 • Druhá část, tedy jízdy, obvykle začínají od autoškoly (vyjmečne MHMP přidělí termín přimo na Bohdalci). Jízdy probíhají na vozidle, ve kterém probíhal i celý výcvik. Zkušební komisař musí během zkoušky prověřit jestli je jízda samostatná, bezpečná a hlavně v souladu se všema pravdlama silničního provozu. Prověří zda ovládáte vozidlo tak, abyste v provozu nebyli nebezpeční sobě ani ostatním účastníkům a prověří jestli zvládáte běžné úkony, které musí řidič ovládat např. rozjezdy do kopce, parkování, otáčení apod. Po ukončení jízdy Vám komisař sdělí hodnocení a zapíše výsledek do protokolu, který Vám dá podepsat. Po dojetí posledního klienta zaznamená výsledky do přihlášek a předá autoškole k dalšímu zpracování (předání klientovi nebo archivace).Vydání Řidičského průkazu


Po úspěšném absolvování závěrečné zkoušky od nás obdržíte zpět přihlášku, kterou jste vyplnili na začátku kuzu, doplněnou o záznam průběhu závěrečných zkoušek a potvrzení komisařů, kteří se Vašich zkoušek zůčastnili. 


S touto žádostí se obrátíte na obecním úřadu obce s rozšířenou působností, příslušný podle místa Vašeho trvalého pobytu, kde si vyplníte Žádost o vydání řidičského průkazu (návod na vyplnění a vzor vyplněné žádosti jsou běžně na každém úřadu nebo si můžete prohlídnout vzor na internetových stránkách Ministerstva dopravy ČR). Pokud nevíte na jaký úřad se obratit můžete zkusit stránky ministerstva dopravy, kde je seznam i s kontakty. Stačí kliknout na odkaz: MDČR seznam úřadů s rozšířenou působností.


K vyplněné žádosti přikládáte platný doklad totožnosti a doklad o zaplacení správního poplatku v hodnotě 200,- Kč.


Lhůta pro vydání prvního ŘP je do 20 dnů. V případě, že už máte ŘP pro jinou skupinu (AM, A1, B1, T), můžete zažádat o vydání ŘP ve zkrácené lhůtě pěti pracovních dnů za poplatek 700,- Kč. Informace o tom, zda je ŘP k vyzvednutí, lze zjistit na stránce "Dopravně správní agendy - Řidičské průkazy" (od klientů máme informace, že celkem běžně je k vyzvednutí za cca 7-14 dní, záleží na příslušném úřadu). ŘP musíte převzít pouze osobně nebo prostřednictvím zmocněnce, který se prokáže úředně ověřenou plnou moc.


Po vydání už jenom jezdit opatrně a snažit se o svůj nově získaný řidíčák nepřijít :D.


Pak už jenom přejeme hodně štěstí za volantem i v životě...!Seznam pracovišť Magistrátu hl. města Prahy

MHMP Praha 4 - Vyšehrad,

Business Centre Vyšehrad,

Na Pankráci 1685/17, 19

Úřední hodiny:

Po: 08:00 - 18:00

Út: 08:00 - 15:00

St: 08:00 - 18:00

Čt: 08:00 - 15:00

Pá: 08:00 - 11:00

Zde můžete zaplatit poplatek za zkoušku a po úspěném složení závěrečných zkoušek slouží také i pro podání žádosti o vydání ŘP.

Více na www.praha.eu

MHMP Praha 10-Bohdalec,

Nad Vršovskou horou 88/4

Úřední hodiny:

Po: 08:00 - 18:00

Út: 08:00 - 15:00

St: 08:00 - 18:00

Čt: 08:00 - 15:00

Pá: 08:00 - 11:00

Na tomto pracovišti probíhají závečné zkoušky z PSP (testy) a můžete zde zaplatit poplatek za zkoušku.

MHMP Praha 3 - Jarov,

Osiková 2688/2

Úřední hodiny:

Po: 08:00 - 18:00

Út: 08:00 - 15:00

St: 08:00 - 18:00

Čt: 08:00 - 15:00

Pá: zavřeno

Slouží pouze k zakoupení poplatku za zkoušku takže pro ty co to maj jenom blíž :) .

Cesta na Bohdalec, kde probíhá závěrečná zkouška z PSP (testy).